Тополя часто фігурує в грецьких міфах і ототожнюється з ріхними богами та міфологічними персонажами.
Зокрема тополю вважали священним деревом бога Аполлона, богині Гекати та героя-пророка Форонея, що відкрив таємницю отримання вогню.
Взагали так взані чорні тополі постійно асоціюються стародавніми греками зі смертю. Згідно з їх уявленнями вони були священними деервами богині смерті. Коли тіні померлих спускалися до Аїду то проходили поряд з гаєм чорних тополь, що росли на березі Океану. В міфі про Одіссея згадується гай тополь на західному краю Аїда, що належав Персефоні. Також за припущеннями англійського міфолога Р. Грейвса Егерія як богині смерті жила в гаю чорних тополь.
Ахейське місто Егіру називали "місцем чорних тополь". Саме тут греки зверталися до Матері-Землі.
Також з тополями пов`язано декілька перевтілень. Зокрема на тополю гамадріади перетворили німфу Дріопу. Також на тополю було перетворено сестер Фаетона. Вони стояли на березі річки По, в якій він загинув, і плакали сумуючи за братом.
Міфологія хідатса (Північна Америка).
У індіанців хідатса в долині Міссурі великим вшануванням користувався пірамідальна тополя, яка була найбільшим деревом в цій місцевості. Вони вірили, що дух, який живе в цьому дереві, має розум і, якщо до нього певним чином ставитись, то він може принести користь людям. Зрубати таке дерево вважалося величезним злочином, тому що завдавалася шкода його духу. Навіть деякі нещастя, які траплялися з народом, пояснювалися нібито зневажливим ставленням до тополі.