Середа
27.11.2024
01:18
Форма входу
Категорії розділу
Антилопа [1]
Бабак [1]
Бабуїн [1]
Бандікут [1]
Баран і вівця [1]
Барс [1]
Бик [2]
Білка [1]
Борсук [1]
Броненосець [1]
Буйвол [1]
Ведмідь [1]
Вепр [1]
Верблюд [1]
Віл [1]
Вовк [1]
Газель [1]
Гієна [1]
Гірський баран [1]
Горностай [1]
Дикий кіт [1]
Дикобраз [1]
Заєць [1]
Іхневмон [1]
Їжак [1]
Кенгуру [1]
Кінь [2]
Кіт [1]
Коза і цап [1]
Козуля [1]
Койот [1]
Корова [1]
Кріт [1]
Кролик [1]
Куниця [1]
Лама [1]
Лань [1]
Ласка [1]
Лев [1]
Леопард [1]
Летюча миша [1]
Лисиця [1]
Лось [1]
Мавпа [1]
Мамонт [1]
Марал [1]
Миша [1]
Морська свинка [1]
Мул [1]
Носоріг [1]
Окапі [1]
Олень [1]
Опосум [1]
Осел [1]
Павіан [1]
Пантера [1]
Пацюк [1]
Пума [1]
Рись [1]
Свиня і кабан [1]
Слон [1]
Собака [1]
Соболь [1]
Тапір [1]
Тигр [1]
Тур [1]
Тхір [1]
Хом`як [1]
Шакал [1]
Шимпанзе [1]
Ягуар [1]
Як [1]
Пошук
Друзі сайту
Сайт по історії тероризму - terworld.narod.ru
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Міфологія - дивовижний світ

Каталог статей

Головна » Статті » Тваринний світ » Миша

Миша
МИША

Міфологія європейських народів

 У деяких європейских народів (зокрема у німців та румунів) душа людини уявлялася у вигляді білої миші, яка під час сну може вислизнути з тіла людини через відкритий рот.

Слов`янська міфологія

 У слов`ян існували вірування в те, що у вигляді мишей могли поставати демони хвороб.

 У деяких слов`янських народів "бороду, яку заплітали під час жнив з останнього колосся, вважали жертвою мишам, щоб вони не шкодили посівам зернових.

Міфологія східних слов`ян

 В східнослов`янських джерелах з мишиною шкірою уявлялося чудовисько василиск.

 Мишей як хтонічних тварин застосовували у народній магії для лікування хвороб у худоби та запобіганню впливу на них поганого ока. Для цього, зокрема, на роги корові у ганчірці підвішували очі, виколоті у живої миші.   

Українська народна міфологія

 Згідно з легендами поширеними на Полтавщині, Волині і Закарпатті звичайна миша мала здатність перетворюватися на летючу коли їй вдавалося щось з`їсти з освяченої пасхальної їжі.

 В образі миші в українських легендах постає зірка Алькор. Вона нібито гризе збрую коней, що запряжні у віз (Сузір`я Великої Ведмедиці).

Російська народна міфологія

 Росіяни вірили в те, що коли будинок зесподівано залишають миші то це загрожує йому пожежею.

Білоруська народна міфологія

 У білорусів Полісся було поширеним вірування в те, що покійники, які не знайшли спокій на тому світі, можуть повертатися в світ людей через мишині нори. 


Польська народна міфологія 

Згідно з польськими легендами миші заїли легендарного князя Попела, який був вигнаний своїми суперниками з роду Котишки.В народі були поширені вірування в те, що звичайна миша могла перетворитися на летючу, якщо проживе 7 років. 

Сербська народна міфологія

 У сербів існував спеціальний "Мишиний день(26 жовтня за старим стилем та 8 листопада за новим). В цей день серби намагалися позбавитися від мишей за допомогою спеціальної "мишиної трави”. Її перекидали через воду і вважали, що миші перейдуть через неї, але назад повернутися не зможуть. 

Хорватська народна міфологія

 В хорватських народних легендах у вигляді миші постає душа чарівника. Для того, щоб його розпізнати навколо сплячої людини поливали воду і спостерігали як його душа-миша починала бігати навколо тіла, не маючи можливості до нього повренутися доки для неї через воду не постелять солому.

Чорногорська народна міфологія

 У чорногорців племені кучі існував звичай встановлення символічного "кумівства з мишою. Це символізувало те, що людина і миша як "куми більше не мають шкодити один одному. 

Германська міфологія.

Згідно з народними віруваннями німецьких селян зуб, який випав, треба обов’язково засунути до мишачої нори. Це пояснювали тим, що людина матиме такі ж міцні зуби як у гризунів. Якщо ж до нори кинути молочний зуб дитини, то вважалося, що вона усе життя не буде знати що таке зубний біль. 

Литовська міфологія.

Згідно з народними уявленнями литовців мишей та інших шкідників допомагали виганяти місцеві чаклуни буртінінки.

Китайська міфологія.

В китайській міфології миші постають як перевертні. В одній з легенд оповідається про п’ятьох мишей-перевертнів. Їх зустрів студент на шляху до столиці країни і розповів про своїх родичів. Тоді одна з мишей перетворилася на студента і прийшла до його дружини. Коли він повернувся додому, то побачив свого двійника. Він був обурений і вирішив подати скаргу, яка дійшла до самого першого міністра. Але образ першого міністра набрала ще одна миша і це значно заплутало справу. Про це дізналися в імператорському палаці, але виявилося що і у самого імператора і його дружини з`явилися двійники. Тоді наслідний принц закликав на допомогу найбільш справедливого суддю Бао-гуна але і в нього виявився двійник. Справжній Бао-гун в чарівному сні з`явився до Юй-ді і розповів йому про цю справу. Тоді Юй-ді надіслав на землю Нефритового кота і той спіймав мишей, таким чином остаточно розв’язавши проблему.
Фантастична істота біцзяньшоу (пів миша – пів заєць) в Китаї була символом Заходу.

Японська міфологія.

Миша допомогла земному богу О-кунінусі виконати завдання бога Сусаноо, яке він дав йому, тому що він прагнув одружитися з його донькою. Сусаноо випустив стрілу на луг де горіла трава і доручив О-кунінусі знайти її. Миша ж спочатку сховала бога в своїй норі, а потім дістала йому з вогню стрілу.

Тібетська міфологія.

Серед 5-ти видів тібетських водних божеств Лу виділяли червоних з мишачими головами. Ці божества керували погодою, охороняли природні багатства і насилали хвороби на людей і тварин.
У вигляді людей з головами мишей уявляли жіночих божеств Сабдаг. Це, напевне, пов’язано з тим, що за народними уявленнями вони могли насилати на людей чуму.

Кетська міфологія (Сибір).

У кетів миша вважалася шкідливою твариною. Її виникнення пов’язують з богинею зла Дотетем. Разом з іншими шкідливими і некорисними для людини тваринами вона з’явилася з вогнища, до якого людина на ім`я Хасингет кинула богиню. Дотетем намагалася завдати шкоди Хасингету і він помстився їй.
Кети вірили, що в боротьби з мишами їм може допомогти добрий домашній дух алел, фігурка якого обов’язково мала бути в кожному будинку.


Категорія: Миша | Додав: terworld (04.08.2009)
Переглядів: 827 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/3 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: