Середа
27.11.2024
01:21
Форма входу
Категорії розділу
Антилопа [1]
Бабак [1]
Бабуїн [1]
Бандікут [1]
Баран і вівця [1]
Барс [1]
Бик [2]
Білка [1]
Борсук [1]
Броненосець [1]
Буйвол [1]
Ведмідь [1]
Вепр [1]
Верблюд [1]
Віл [1]
Вовк [1]
Газель [1]
Гієна [1]
Гірський баран [1]
Горностай [1]
Дикий кіт [1]
Дикобраз [1]
Заєць [1]
Іхневмон [1]
Їжак [1]
Кенгуру [1]
Кінь [2]
Кіт [1]
Коза і цап [1]
Козуля [1]
Койот [1]
Корова [1]
Кріт [1]
Кролик [1]
Куниця [1]
Лама [1]
Лань [1]
Ласка [1]
Лев [1]
Леопард [1]
Летюча миша [1]
Лисиця [1]
Лось [1]
Мавпа [1]
Мамонт [1]
Марал [1]
Миша [1]
Морська свинка [1]
Мул [1]
Носоріг [1]
Окапі [1]
Олень [1]
Опосум [1]
Осел [1]
Павіан [1]
Пантера [1]
Пацюк [1]
Пума [1]
Рись [1]
Свиня і кабан [1]
Слон [1]
Собака [1]
Соболь [1]
Тапір [1]
Тигр [1]
Тур [1]
Тхір [1]
Хом`як [1]
Шакал [1]
Шимпанзе [1]
Ягуар [1]
Як [1]
Пошук
Друзі сайту
Сайт по історії тероризму - terworld.narod.ru
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Міфологія - дивовижний світ

Каталог статей

Головна » Статті » Тваринний світ » Летюча миша

Летюча миша
ЛЕТЮЧА МИША

Слов`янська міфологія

 Слов`яни вважали, що в образі летючої миші могла поставати відьма босорка. В той же час вбита летюча миша вважалася оберегом проти відьом. Її підвішували у хліві, щоб нейтралізувати можливий шкідливий вплив відьом на худобу. 

 У деяких слов`янських народів існувало вірування в те, що колтун у людини може виникнути коли летюча миша доторкнеться до волосся.

Українська народна міфологія

 В Західній Україні летючих мишей використовували в магії. Зокрема, щоб бути багатим і щасливим рекомендувалося в Юр`єв день відрізати срібним перстнем голову летючій миші на полотні і загорнувши, закопати під порогом будинку. На Рівненщині летюча миша використовувалася в якості оберегу від мишей. Для цього її вішали на сіновалі.   

 В деяких легендах не виключалася можливість перетворення за певних умов звичайних мишей на летючих. На Полтавщині вважали, що це можливе за умови того, що звичайна миша з]їсть освячену свічку.  

Білоруська народна міфологія

 Білоруси використовували кістки летючої миші в любовній магії. Особливо цікавили дві кісточки : ключична та вісочна (одна з них викликала любов, а друга припиняла). Щоб їх здобути здійснювався спеціальний ритуал. Опівночі треба було закопати глечик з летючою мишою в мурашнику, а вже зранку можна було легко дістати ці кісточки. 

Міфологія західних слов`ян

 Згідно з польськими, чеськими та словацькими легендами відьми мали здатність літати на свої шабаші на летючих мишах. 

Польська народна міфологія

 В польських легендах з крилами летючої миші уявляли демонічну істоту василиска.  

 Поляки вважали, що надійним оберегом від пожеж є летюча миша, живцем прибита на дверях будинку.

 Також летючу мишу використовували в любовній магії. Щоб приворожити кохану дівчину треба було на перехресті доріг розвести вогнище з розложених хрест-на-хрест паличок і спалити на ній летючу мишу. А вже попіл з цього вогнища треба було висипати на дівчину.

 Для успіху в карточних іграх червоною ниткою на праву руку прив`язували серце летючої миші.

 В деяких легендах за певних умов на летючих мишей перетворювалися звичайні.

Міфологія південних слов`ян

 У сербів і хорватів якщо жінка не хотіла мати дітей то магічним засобом, що мав їй в цьому допомогти було крило летючої миші. Її вона мала взяти з собою на вінчання.

Чорногорська народна міфологія

 Чорногорці з племені Кучі вірили, що летюча миша може втілюватися у відьму-вештіцу. Для того, щоб розпізнати відьму рекомендувалося спіймати летючу мишу та злегка підпалити їй крила над вогнем або над полум`ям свічки сказати : "Приходь завтра ядам тобі солі! Якщо назавтра приходила сусідка за сіллю, да ще й зі слідами опіків, то її вважали відьмою.      

Міфологія боснійських слов`ян  

 В Боснії хазяїва корчми закопували летючих мишей під її порогом, щоб мати вдосталь відвідувачів і хороший прибуток.

Болгарська народна міфологія

 Кров летючої миші у болгарів використовувалася в медичній магії. Нею лікували переляк у дітей. При цьому її треба було зарізати срібною монетою. 


Християнська міфологія.

У християн Західної Європи з крилами летючої миші (крила нагадують про ангельську природу), як "нечистої тварини” іноді уявляли бісів.

Європейська міфологія.

В міфології народів Європи в образі летючих мишей часто уявляли вампірів. Також вони були атрибутами відьом.

Китайська міфологія.

В Китаї летюча миша символізувала щастя і разом з нею часто зображували добру фею, яка виступала помічницею людей, - Ма-гу. З магічним мечем, яким він замахувався на летючу мишу, зображувався бог Пань-гуань, який завідував долею людей. Це тлумачилося як висловлення досади з приводу того, що щастя (в китайській мові "фу” є омонімом слова фу – летюча миша) прийшло надто пізно.
В китайській міфології крила летючої миші мав Бянь Цяо (бянь – "летюча миша” і цяо – "сорока”) – персонаж, який був сподвижником культурного героя-першопредка Хуан-ді і допомагав йому в розпізнанні цілющих властивостей рослин.
З чорними крилами летючої миші зображувався китайський бог грому Лей-гун.

Китайська даоська міфологія.

Згідно з китайською даоською міфологією один з "8-ми безсмертних” героїв Чжан Го-лао був духом – перевертнем білої летючої миші, яка з’явилася ще під час створення світу з хаосу. Це було таємницею і її розкрив імператору Сюань-цзуну маг Ше Фа-шан.

Іранська міфологія.

В іранській міфології в образі летючої миші постає жіночий дух Мушпар Парі (Миша-Парі – "Ясна ХVI”, 8). Він захотів затьмарити світло сонця і місяця, але був подоланий сонцем, яке приєднало його до свого сяйва ("Бундахішна” 5, 25).
Летюча миша вважалася шкідливою твариною, яку створило верховне божество зла Ахріман зі свого тіла. У зв`язку з цим людям треба було знищувати мишей. 

Міфологія ацтеків.

Летюча миша вважалася супутницею бога підземного світу Міктлану – Міктлантекутлі. Її напевне відносили до сил темряви, зважаючи на нічний спосіб життя.

Міфологія какчікелів.

В міфології какчикелів в образі летючої миші вшановувалося божество Чималькан (його ім’я означає "Прекрасна змія роду летючих мишей”.

Міфологія племені вотьобалук (Австралія).

Австралійське плем’я вотьобалук вважало летючу мишу своїм тотемним предком. Згідно з міфом відчувши потяг до жінки цей предок перетворив самого себе на чоловіка, а іншу істоту – на жінку.



Категорія: Летюча миша | Додав: terworld (03.08.2009)
Переглядів: 2359 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/3 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: