ЛАНЬ
Індуїстська міфологія.
В одному з міфів на лань перевтілилась донька бога-творця Праджапаті Ушас. У такому вигляді вона прагнула втекти від власного батька, який несподівано загорівся пристрастю до неї. Тоді і сам Праджапаті перетворився на самця лані.
Грузинська міфологія.
В грузинському міфологічному фольклорі зачарованою в лань, або якусь іншу тварину, постає золотоволоса красуня Мзетунахаві.
Абхазька міфологія.
У абхазів лань вважалася мисливською твариною, яка паслася в стадах бога полювання Ажвейпша. Бог захищав її та інших диких тварин від людей. Доньки Ажвейпша часто перетворювалися на ланей і в такому образі намагалися заманювати неодружених чоловіків.
Адигська міфологія.
За народними уявленнями адигів шкура лані слугувала ліжком для покровителя диких звірів, бога лісів і полювання Мезітхи.
Міфологія тюркських народів.
Лань була одним з найбільш стародавніх тотемів монгольських племен Центральної Азії (зокрема, сяньбі і кіданєй). У зв’язку з цим дружиною першопредка монгольських народів Борте-Чіно була Хо Марал (тобто "Булана лань”). Згідно з міфами, в давні часи вони переселилися до степів Центральної Азії.
|