Понеділок
29.04.2024
09:03
Форма входу
Категорії розділу
Акула [1]
Бегемот [1]
Бобер [1]
Варан [1]
Видра [1]
Восьминіг [0]
Вугор [1]
Вуж [1]
Гусінь [1]
Дельфін [1]
Дощовий черв`як [1]
Дюгонь [1]
Жаба [1]
Змія [3]
Ігуана [1]
Йорж [1]
Кайман [1]
Каракатиця [1]
Кашалот [1]
Кит [1]
Короп [1]
Краб [1]
Креветка [1]
Крокодил [1]
Лосось [1]
Медуза [1]
Минь [1]
Молюск [1]
Морська змія [1]
Морський їжак [0]
Окунь [1]
Ондатра [1]
Пітон [1]
Рак [0]
Скат [1]
Слимак [1]
Тритон [0]
Тюлень [1]
Удав [1]
Хамелеон [1]
Черепаха [1]
Шовковичний черв`як [1]
Щука [1]
Ящір [1]
Ящірка [1]
Пошук
Друзі сайту
Сайт по історії тероризму - terworld.narod.ru
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Міфологія - дивовижний світ

Каталог статей

Головна » Статті » Риби,морські та річкові тварини, земноводні » Крокодил

Крокодил
КРОКОДИЛ

Грецька міфологія.

В грецькій міфології крокодил разом з ще деякими тваринами вважався провідником сонця.

Єгипетська міфологія.

Кормлячи груддю двох маленьких крокодилів часто зображувалася богиня єгипетського міста Саіс Нейт. Це пояснюється тим, що вона вважалася матір’ю усіх крокодилів і, зокрема, бога води крокодила Себека. Останній зображувався в образі крокодила або людини з головою крокодила.
У вигляді крокодила іноді зображувався бог єгипетського міста Атрібіса Хентіхеті.
В єгипетській міфології на крокодилів перетворюються вороги бога Ра, яких очолював Сет. Вони намагалися напасти на човен Ра на річці Ніл але були знищені богом Гором. У зв’язку з цим Гор Бехдетський зображувався стоячи на човні з гарпуном, яким він уражав крокодила.
З головою крокодила уявлялося чудовисько-лев на ім’я Амт. Воно знаходилося у загробному світі і після суду над померлими з’їдало серця тих людей, яких було визнано не гідними потрапити до царства блаженних бога Осіріса.

Індуїстська міфологія.

В індійській міфології у вигляді тварини схожої на крокодила або з його головою зображувалася фантастична морська тварина Макара.

Китайська міфологія.

Згідно з китайською міфологією усі крокодили землі підкорялися міфічному правителю Чжун ді хуан цзюню (“Середній володар – государ землі”).

Японська міфологія.

В образі крокодила (за однією з версій міфу) постає морська богиня Тойотама-хіме. Вона перевтілюється на цю тварину під час того, як народжувала свого сина Угая-фукіаедзу-но-мікото. Це побачив її чоловік Хоорі, таким чином порушивши табу дивитися на свою дружину під час пологів, і після цього навічно залишила землю і жила в океані. На думку дослідників в цьому міфі знайшов відображення звичай накладення табу на шлюб між чоловіками і жінками, які мають спільний тотем.
В японській міфології існувала чарівна тварина Вані (в перекладі з стародавньої японської мови його ім`я означає “крокодил”). Згідно з легендами Вані кожного року з`являлося з моря у супроводі риб і це завжди приносило людям нещастя.
Крокодили здерли шкуру з зайця Акахада-но усагі (це може бути поясненням значення цього імені – “голий заєць”), коли він обдурив їх і скористався ними як живим мостом для того, щоб переправитися через протоку.

Кхмерська міфологія.

В образі крокодила іноді уявлявся дух-творець землі Крон Палі, який також підтримував її.

Міфологія качинів (тібето-бірманська група).

Згідно з варіантом міфу крокодил Ширутру, який плавав в світовому океані, став основою творення світу – саме на його спину бог-творець Мутум насипав землю. Коли він перевертався, то на землі відбувалися землетруси.

Міфологія шанів Бірми (тайська мовна група).

В міфології шанів богом крокодилів та взагалі усіх водних істот вважався Хкангхкаком.

Міфологія нгаджу (Індонезія).

В міфології народу нгаджу (острів Калімантан) крокодили вважалися підданими богині підводного світу Джати. Вони населяли цей світ і мали свої селища на берегу підводної річки Басухун булоу сарамей рабіа (“Річка намитого золотого піска”). Згідно з міфом крокодили набирали звіриний образ лише на землі.

Малайська міфологія.

Перед полюванням на крокодила малайці вживали спеціальний магічний засіб, який мав принести успіх. Рибак ковтав три пучки рису без прянощів, вважаючи, що це допоможе легше проскочити принаді в горло крокодилу. Він також ні в якому разі не виймав кісток з керрі (плову), вважаючи, що таким чином може ослабнути загострена палка, на яку насаджувалася принада.

Міфологія шиллуків (Судан).

Згідно з міфами шиллуків один з перших людей на землі на ім’я Оква зробив своїми дружинами двох вродливих дівчат, які були пів крокодилами і яких він спіймав у річці. Одна з них (Ньякайо) стала матір’ю культурного героя і міфічного предка царського роду шиллуків Ньіканга.

Міфологія кпелле і менде (Західний Судан).

Племена кпелле і менде вважали крокодила засновником та покровителем деяких таємних релігійних союзів.

Міфологія ашанті (Західна Африка).

Згідно з легендами деяких об’єднань людей (нторо) у ашанті крокодили за допомогою спеціальних ритуалів допомогли їх першопредкам народити дітей. У зв’язку з цим у них існувала заборона вбивати крокодилів.

Міфологія ігбо (Нігерія).

Крокодил є спільним символом двох важливих божеств в міфології народу ігбо – богині родючості і землі Але та її чоловіка бога грому Амаде Онхіа.

Міфологія темне (С`єрра-Леоне).

У народу темне крокодил був покровителем деяких таємних релігійних союзів.

Міфологія лунда (Заїр-Ангола-Замбія).

Одним з подвигів епічного героя народу лунда Судіка-Мбамби було вбивство чудовиська-крокодила. Він вбив його за дорученням батька своєї нареченої володаря нижнього світу Калунги, тому що чудовисько вкрало у нього худобу.

Міфологія ацтеків.

Вигляд алігатора мало жіноче божество Сіпактлі, яке уособлювало собою землю. Боги-деміурги Кецалькоатль і Тескатліпока спіймали її створили з неї землю. Чоловічим втіленням землі був Тлальтекутлі, який мав вигляд пів алігатора – пів жаби. За деякими міфами обоє ці божества були чоловіком і дружиною.
За міфологічними уявленнями ацтеків померлих людей на шляху до підземного світу Міктлану чекав гігантський крокодил, нападу з боку якого треба було уникнути.

Міфологія хіваро (Еквадор).

В міфології індіанців хіваро крокодили вважалися дітьми водяної богині Тсунгхі. Вони зжирали людей під час потопу, який одного разу вона влаштувала на землі.




Категорія: Крокодил | Додав: terworld (06.08.2009)
Переглядів: 888 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 4.5/2 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: