СКОРПІОН
Мусульманська міфологія.
В мусульманських країнах захисником від укусів скорпіонів вважався Хадір – персонаж, який згадується в "Корані”, і якого ототожнювали з так званим "Рабом Аллаха”.
Єгипетська міфологія.
Скорпіон вважався священною твариною єгипетської богині-покровительки мертвих Серкет. Її зображували у вигляді жінки зі скорпіоном на голові.
Міфологія народів Передньої Азії.
Скорпіон і сузір’я Скорпіону були символами богині Ішхара, яка вшановувалася у декількох народів Передньої Азії.
Західно-семітська міфологія.
У супроводі скорпіонів часто зображувався демон-лікар західно-семітської міфології Шадрапа.
Аккадська міфологія.
Риси скорпіона та інших тварин поєднував в своєму тілі дракон Мушхуш, створений богинею Тіамат. Іранська зороастрійська міфологія.
Згідно з уявленнями іранців скорпіонів вживали в їжу ті, хо потрапляв в Пекло. Це було своєрідним покаранням за їх гріхи. Взагалі скорпіонів вважали шкідливими створіннями, які з`явилися на землі завдяки богу зла Ахріману. Їх треба було знищувати, щоб таким чином боротися з Ахріманом, тому що він створив скорпіонів зі свого тіла.
Китайська даоська міфологія.
В китайській даоській міфології "борцем” зі скорпіонами та іншими небезпечними отруйними тваринами вважався головний маг і повелитель бісів Чжан Тянь-ші.
Тібетська міфологія.
В тібетській міфології з головами скорпіонів часто зображували божества Лу. Вони мешкали в різних водоймищах і часто насилали на людей і тварин різні хвороби. Один з найбільш відомих Лу Лудуд мав різних їздових тварин, серед яких навесні йому слугував скорпіон. Броню зі скорпіонових панцирів мав Ціумарпо – суддя людських душ в тібетській міфології.
Догонська міфологія.
Згідно з міфологічними уявленнями догонів кожна людина мала свого близнюка-тварину, а самі близнюки у них вважалися пов’язаними зі скорпіонами.
Міфологія бамбара.
Згідно з міфами бамбара перший скорпіон на землі був створений богом-деміургом і богом грому Фаро. Він доручив йому охороняти двох братів-близнюків – перших людей, які з’явилися на землі.
|