САРАНА
Християнська міфологія.
В християнській міфології сарана вважалася символом великого покарання для людей, які не будуть вшановувати істинного Бога і погрузнуть у гріхах. Величезну караючу рать сарани на людей в останні часи мав вести Аваддон (або грецькою мовою Аполлон) (Апок. 9. 11). Грецька міфологія. На Еті Геракла вшановували під іменем Корнопіон тому що він відлякав сарану, що готувалася напасти на місто. Іранська зороастрійська міфологія.
В іранській міфології сарана зараховувалася до числа шкідливих створінь, які з`явилися на землі завдяки божеству зла Ахріману. Вірніше вони виникли з його тіла і священним обов`язком кожної людини є їх знищення.
Китайська міфологія. В пізній китайській міфології існувало божество Ба-чжа, яке знищувало сарану. Вважалося, що воно викликало сарану на суд і саджало її на ланцюг. Зображувалося з гарбузом-горлянкою, до якого воно саджало сарану, та з прапорцем в руці на якому був напис : "збираю сарану і знищую її”. Це божество користувалося значною пошаною у китайських землеробів, тому що сарана могла приносити велику шкоду їх полям. Кожного року, після збору врожаю, влаштовувалася церемонія на честь Ба-чжа, під час якої селяни дякували їй за те, що вона вберегла їх поля від нападів сарани.
Міфологія племен барса і кунама (Ефіопія).
Згідно з народними віруваннями ряду ефіопських племен позбавитися від сарани, яка дошкуляла їх полям, можна було за допомогою спеціального жерця алфаі.
Бушменська міфологія.
Згідно з міфами бушменів сарана виникла з шкурки коріння рослини куіссі, яке одна дівчина закинула на небо.
|