П`ятниця
29.03.2024
12:59
Форма входу
Категорії розділу
Бджола [1]
Блоха [1]
Богомол [1]
Божа корівка [1]
Воша [1]
Гедзь [1]
Комар [1]
Коник [1]
Метелик [1]
Мураха [1]
Муха [1]
Оса [1]
Павук [1]
Сарана [1]
Скарабей [1]
Сколопендра [1]
Скорпіон [1]
Стонога [1]
Терміт [1]
Цвіркун [0]
Цикада [1]
Пошук
Друзі сайту
Сайт по історії тероризму - terworld.narod.ru
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Міфологія - дивовижний світ

Каталог статей

Головна » Статті » Комахи » Павук

Павук
ПАВУК

Грецька міфологія.

 У греків з павуком пов`язаний міф про жінку з Лідії - Арахну. Вона була дуже досконалою ткачихою, що навіть сама Афіна не могла з нею змагатися. Арахна змогла зіткати полотно із зображенням любовних пригод олімпійців і Афіна не знайшла в ньому жодної помилки. Афіну охопила заздрість і тому вона просто порвала це полотно на шматки. Арахна ж з горя повісилася після чого Афіна перетворила її на павука, саму ненависну для неї істоту, а мотузки перетворила на павутину. Англійський дослідник Р. Грейвс вважає, що цей міф свідчить про історичні події, а саме про торгівельне суперництво між Афінами и Мілетом. Саме в Мілеті було дуже розвинене ткацтво і тут було знайдено велику кількість печаток з емблемою павука - символу ткацтва. Тому павук міг викликати таку велику ненависть з боку Афіни - покровительки Афін. 
 
Скандинавська міфологія.

Згідно з гіпотезою ім’я бога Локі походить від поширеної в багатьох районах Скандинавії назви павука – locke. Тому деякі вчені припускають, що Локі міг розвинутися з популярного у багатьох народів образу павука-трікстера.

Аккадська міфологія.

На павука (за іншим варіантом – на крота) перетворила головна жіноча богиня Іштар садовника свого батька Ішуллану, за те, що він відмовився розділити з нею кохання (VI таблиця епосу про Гільгамеша).

Китайська даоська міфологія.

Китайські даоси вірили, що вберегтися від отруйних павуків їм допомагає головний маг і повелитель бісів Чжан Тянь-ші.

Міфологія ахомів (тайська мовна група – Індія).

Згідно з міфами ахомів небо зіткав з золотих ниток павук, а земля взагалі з’явилася з його екскрементів.

Дагомейська міфологія.

На павука був перетворений персонаж дагомейської міфології Йо.

Міфологія ашанті (Західна Африка).

Головне божество неба Ньяме в міфології ашанті мало епітет “Великий павук” (Анансе Кокуроко). Це пов’язано з уявленням про те, що подібно павуку він сплів свій світ і живе в його центрі. Також павук виступає в ролі культурного героя – з ним пов’язують створення сонця, появу казок та інше. В тваринному епосі ашанті павук має риси трікстера.

Міфологія народу луйї (бантумовна група - Замбія).

Згідно з міфами народу луйї бог-деміург Ньямбе піднявся на небо по павутині, боячись, що перша людина і культурний герой Камону, який багато чому навчився, зможе виступити і проти нього.

Міфологія галело.

Гнучкість та проворство павуків народ галело вважав за можливе використати в практичних цілях. Вони радили наловити довгоногих польових павуків і спалити їх, а золою натирати пальці, коли вони німіли під час гри на лютні. Вважалося, що вони отримають гнучкість ніг павуків.

Міфологія індіанців Центр. Америки.

В образі павука іноді поставала популярна у багатьох індіанських народів Центр. Америки багатофункційна богиня, яку умовно називали “Богинею з косами”.

Міфологія ацтеків.

Ацтеки вважали павука супутником бога Міктлантекутлі – правителя підземного світу Міктлану.

Міфологія майя.

В образі павука в міфології індіанців майя постає один з чотирьох богів Бакабів, які тримали на собі небо, щоб воно не впало на землю.

Міфологія сіудакотів (Північна Америка).

В міфології сіудакотів в образі павука-трікстера постає культурний герой Іктомі, який вважається винахідником людської мови.

Міфологія кайова.

В міфах індіанців кайова бабка-павучиха знайшла і виховала близнюків – синів сонця і смертної жінки.

Міфологія хопі.

Згідно з міфами індіанців хопі Павучиха допомагала помічнику бога-деміурга Тайови Сотукнангу і зі жменьки землі створила близнюків. Один з них створив скелі, а інший наповнив світ звуками.




Категорія: Павук | Додав: terworld (13.08.2009)
Переглядів: 1429 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 4.8/4 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: