Неділя
28.04.2024
16:01
Форма входу
Категорії розділу
Баклан [1]
Бекас [1]
Беркут [1]
Ворон [1]
Гагара [1]
Галка [0]
Глухар [1]
Голуб [1]
Горобець [1]
Гриф [1]
Гусак [1]
Деркач [1]
Дрізд [1]
Дрімлюга [1]
Дятел [1]
Жайворонок [1]
Журавель [1]
Зимородок [1]
Зозуля [1]
Ібіс [1]
Індик [1]
Качка [1]
Кібець [1]
Кіріс [0]
Колібрі [1]
Колпиця [1]
Кондор [1]
Кречет [1]
Кропивник [0]
Крутиголівка [0]
Кулик [1]
Куріпка [1]
Курка [1]
Ластівка [1]
Лебідь [1]
Лелека [1]
Лунь [1]
Нирок [0]
Одуд [1]
Орел [1]
Павич [1]
Папуга [1]
Перепілка [1]
Півень [2]
Птах-носоріг [1]
Пугач [1]
Рябчик [1]
Сич [1]
Сова [1]
Сокіл [1]
Соловей [1]
Сорока [1]
Стерв`ятник [1]
Страус [1]
Страус ему [1]
Татугу кононі [1]
Тетерев [1]
Трясихвістка [1]
Фазан [1]
Цесарка [1]
Чайка [1]
Чапля [1]
Чібіс [1]
Широкорот [1]
Шуліка [1]
Яструб [1]
Пошук
Друзі сайту
Сайт по історії тероризму - terworld.narod.ru
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Міфологія - дивовижний світ

Каталог статей

Головна » Статті » Птахи » Лебідь

Лебідь
ЛЕБІДЬ



Римська міфологія.

У італійських племен існував міф про людину-лебедя, яку звали Купавон (Вергілій, "Енеїда”, Х 185-194).

Ведійська і індуїстська міфологія.

Згідно з індуїстською міфологією бог-творець Брахма часто пересувався верхи на лебеді.
Лебеді, разом з іншими птахами і кіньми, були запряжені в колісницю, на якій близнюки Ашвіни об’їздили Всесвіт, розганяючи темряву.
На лебедя перетворюється бог космічних вод і справедливості Варуна під час вторгнення до його земель царя-дракона Равани. Після цього перевтілення Варуна подарував лебедю велику красу.
В міфі про першого царя Місячної династії Пурураваса і його дружини Урваші в образі лебедів постають жіночі божества апсари і сама Урваші, яка певний час переховувалася від свого чоловіка на одному з озер ("Рігведа” Х, 95).
З лебедями порівнювалися індійські божества бурі, вітру, грому і блискавки Марути. .

Китайська міфологія.

За стародавнім тлумаченням ім`я одного з архаїчних китайських божеств Ді-цзяна слід читати як Ді-хун, тобто "предок-лебідь”. Він дійсно уявлявся в образі чарівного птаха червоного кольору, з 6-ма ногами і 4-ма крилами. Його можна вважати тотемним предком деяких китайських племен.
Згідно з словником І ст. "Шо вень” ("Тлумачення знаків”) "спереду схожим на лебедя” був чарівний китайський птах Фенхуан, якого часто порівнювали з птахом Фенікс.

Карело-фінська міфологія.

Відомий карело-фінський культурний герой-коваль Ільмарінен викував чарівний млинок сампо (необхідний йому, як весільний дар) з "пушинки лебединої” та інших дивних компонентів.

Ойрат-калмицька міфологія.

Згідно з міфом батьком героя Чороса (предка дербетських і джунгарських князівських родів) був жовтий лебідь з 4-ма жовтими головами.

Міфологія комі.

Згідно з варіантом міфу про створення світу у комі бог-деміург Йон здійснив цей процес в образі лебедя. Він плавав по світовому Океану разом зі своїм братом Омолем (в образі гагари) і, перелякавши його громовим гуркотом свого голосу, змусив пірнати на дно і діставати мул, з якого і було створено землю.

Бурятська міфологія.

Згідно з бурятськими міфами дівчина-лебідь вийшла заміж за Хорідоя, разом з яким вони стали предками хоринських бурятів. Хорідой бродив по острову Ольхон і побачив 3-х лебедів, які спустилися на берег озера і перетворилися на дівчат. Йому вдалося викрасти одяг однієї з них, і тому вона була змушена з ним одружитися. Вона народила Хорідою 11 синів, які і започаткували 11 хоринських родів. Коли ж Хорідой з дружиною постаріли, то вона попрохала у нього ненадовго приміряти свій "лебединий одяг”, а вдягнувши його вилетіла через димовий отвір юрти. З того часу у хоринських бурят існував звичай бризкати вверх чай та молоко, коли над їх юртою пролітали лебеді.

Кетська міфологія.

В кетській міфології провісником приходу весни був приліт лебедів, яких пов’язували з жіночим божеством Томем – "Матір’ю спекою”. Існувало вірування, що богиня з’їдала цих птахів. За допомогою лебедів шамани встановлювали зв'язок з Томем. Можливо, цим пояснюється те, що з лебеді відігравали особливу роль в шаманських піснях. 

Міфологія індіанців з племен мандана і міннітарі

 Згідно з віруваннямии племен мандана і міннітарі завдяки диким лебедям ростуть гарбузи. Цих лебедей кожної весни надсилає Безмсертна Старуха, яка живе на півдні. 



Категорія: Лебідь | Додав: terworld (06.08.2009)
Переглядів: 1718 | Рейтинг: 5.0/1 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: