Неділя
05.05.2024
03:59
Форма входу
Категорії розділу
Баклан [1]
Бекас [1]
Беркут [1]
Ворон [1]
Гагара [1]
Галка [0]
Глухар [1]
Голуб [1]
Горобець [1]
Гриф [1]
Гусак [1]
Деркач [1]
Дрізд [1]
Дрімлюга [1]
Дятел [1]
Жайворонок [1]
Журавель [1]
Зимородок [1]
Зозуля [1]
Ібіс [1]
Індик [1]
Качка [1]
Кібець [1]
Кіріс [0]
Колібрі [1]
Колпиця [1]
Кондор [1]
Кречет [1]
Кропивник [0]
Крутиголівка [0]
Кулик [1]
Куріпка [1]
Курка [1]
Ластівка [1]
Лебідь [1]
Лелека [1]
Лунь [1]
Нирок [0]
Одуд [1]
Орел [1]
Павич [1]
Папуга [1]
Перепілка [1]
Півень [2]
Птах-носоріг [1]
Пугач [1]
Рябчик [1]
Сич [1]
Сова [1]
Сокіл [1]
Соловей [1]
Сорока [1]
Стерв`ятник [1]
Страус [1]
Страус ему [1]
Татугу кононі [1]
Тетерев [1]
Трясихвістка [1]
Фазан [1]
Цесарка [1]
Чайка [1]
Чапля [1]
Чібіс [1]
Широкорот [1]
Шуліка [1]
Яструб [1]
Пошук
Друзі сайту
Сайт по історії тероризму - terworld.narod.ru
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Міфологія - дивовижний світ

Каталог статей

Головна » Статті » Птахи » Ластівка

Ластівка
ЛАСТІВКА


Грецька міфологія

 В "Одісеї(XXII, 239) в образі ластівки виступала богиня Афіна.

 Боги перетворили на ластівку доньку афінського володаря Пандіона Прокну, коли її намагався вбити її власний чоловік Терей. З тих пір жителі Фокіди почали говорити, що через страх перед Тереєм в Давліді та поблизу неї ластівки не в`ють свої гнізда. Терей підрізав Прокні язика і тому греки і думали, що ластівки не співають, а пищать. Не виключено, що міф про перетворення Прокни на ластівку походить від ритуалів ворожіння по політу ластівок, що прктикувалися стародавніми греками.

Єгипетська міфологія

 В міфі про Ісіду та Осіріса в образі ластівки виступає Ісіда. Це було тоді коли тіло Осіріса знаходилося в стовбурі дерева еріка і потрапило до царя міста Біблос. Вона обернулася на ластівку і літала поблизу цього стовбура.

Слов`янська міфологія

 У східних слов`ян, поляків, кашубів, лужичан і хорватів існували повір`я про те, що ластівка може нашкодити худобі, якщо розорити її гніздо. Вона, зокрема, могла викликати появу крові у молоці корів.   

Міфологія східних слов`ян

 В деяких районах України (на Житомирщині) та Білорусі (на Мінщині) існувала віра в те, що коли ластівка залишала своє гніздо то, це могло викликати пожежу в будинку. А взагалі українці і білоруси вважали гніздо ластівки в будинку оберегом від пожежі.

Російська народна міфологія

 Згідно з російською народною прикметою якщо ластівка літає навколо будинку то це провіщає весілля.

Білоруська народна міфологія

У білорусів Могилівщини існувало повір`я, що чоловіка, який носитиме при собі серце ластівки, обов`язково будуть любити жінки.

 На Гомельщині вірили в те, що у людини, яка вб`є ластівку на голові виростуть роги.   

Польська народна міфологія

 В ряді районів Польщі існувала легенда про ластівок, згідно з якою вони нібито зимували у воді. А після зими тільки молоді вилітали, а у старих відпадало пір`я і вони перетворювалися на жаб. За іншою легендою ластівки зимують під долівкою стайні, де вони висять, чипляючись одна за одну.

 Поляки на Сандомирщині наділяли ластівок здатністю знаходити чарівну розрив-траву. За однією з легенд ластівка принесла її для того, щоб оживити свої яйця, які людина зварила. Поляки Західної Галичини також наділяли ластівок магічними властивостями. Ввважалося, що зі срібної монети можна отримати "нерозмінний карбованець” (монету, яка буде завжди повертатися до її хазяїна) на 9 днів поклавши її до гнізда ластівки.

Словацька народна міфологія

У словаків існував звичай класти гніздо ластівки під голову людини, що помирає.     

Міфологія слов`ян Герцоговини

 В Герцоговині ластівок застосовували в магічних обрядах. Зокрема, щоб успішно оволодіти різними знаннями і вміннями дитині треба було тричі дати ластівці воду зі свого рота, а потім пропустити цю воду через правий рукав своєї сорочки.   

Шумеро-Аккадська міфологія.

В шумеро-аккадському міфі про потоп ластівка виступає посланцем Ут-напішті, який відправив її перевірити, чи починає спадати вода і з’являтися суша.

Балтійська міфологія.

За уявленнями балтійських народів на ластівку могла перетворюватися відьма Рагана, яка прислужуючи чорту, завдавала різної шкоди людям.

Вірменська міфологія.

У вірменів ластівка вважалася священним птахом.

Азербайджанська міфологія

 За азербайджанськими міфами ластівка своїм дзьобом вирвала язик у бджоли, щоби вона не змогла насолодитися смаком людського м`яса. В свою чергу змія намагался з`їсти ластівку, але їй вдалося вирватися, але частина її хвоста залишился у роті змії від чого хвіст ластівки став роздвоєним.


Китайська міфологія.

Згідно з китайською міфологією родоначальник племені інь Се був зачатий від яйця ластівки. Згідно з версією китайського історика Сима Цяня (ІІ ст. до н. е.) його мати Цзянь-ді проковтнула це яйце, яке знайшла, коли пішла купатися на річку. За іншою версією (трактат "Люй-ші чунь-цю” – "Весни і осені Люя” Люй Бу-вема – ІІІ ст. до н. е.) ластівка була відправлена Верховним правителем для того, щоб подивитися на Цзянь-ді і її сестру, які жили у великій башті. Птах сподобався сестрам і вони спіймали його та посадили до нефритової скриньки. Через деякий час ластівка улетіла, але залишила у скриньці два яєчка, з одного з яких і народився Се. З яйця ластівки народився і китайський культурний герой Се, якого вважають родоначальником династії Шан. Це яйце підібрала його мати і поклала в нефритову скриньку.
Зоб ластівки згідно з описом словника І ст. "Шо вень” ("Тлумачення знаків”) мав чудесний цар-птах Фенхуан, якого часто ототожнюють з птахом Фенікс.

Міфологія монгольських народів.

Згідно з міфами деяких монгольських народів розщеплений кінчик хвоста ластівки пояснюється тим, що її намагався вбити культурний герой Тарбаган-мерген але задів лише її хвіст.

Міфологія батаків (острів Суматра –Індонезія).

Згідно з міфологією батаків бог Мула Джаді створив землю за допомогою ластівок-посланців.

Міфологія ацтеків.

Прикрасу у вигляді хвоста ластівки на головному уборі мав бог посіву і весняної рослинності Шипе-Тотек.

Міфологія майя.

У майя існував оракул на острові Косумель (за даними іспанського хроніста Гомари, ХVI ст.), де стояла порожня глиняна статуя з ногами у вигляді лап ластівки, в якій ховався жрець і виголошував пророкування. Оракул називався Теель-Кусам, що означає "З ногами ластівки).


Категорія: Ластівка | Додав: terworld (06.08.2009)
Переглядів: 4778 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 3.7/7 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: