Середа
27.11.2024
01:14
Форма входу
Категорії розділу
Баклан [1]
Бекас [1]
Беркут [1]
Ворон [1]
Гагара [1]
Галка [0]
Глухар [1]
Голуб [1]
Горобець [1]
Гриф [1]
Гусак [1]
Деркач [1]
Дрізд [1]
Дрімлюга [1]
Дятел [1]
Жайворонок [1]
Журавель [1]
Зимородок [1]
Зозуля [1]
Ібіс [1]
Індик [1]
Качка [1]
Кібець [1]
Кіріс [0]
Колібрі [1]
Колпиця [1]
Кондор [1]
Кречет [1]
Кропивник [0]
Крутиголівка [0]
Кулик [1]
Куріпка [1]
Курка [1]
Ластівка [1]
Лебідь [1]
Лелека [1]
Лунь [1]
Нирок [0]
Одуд [1]
Орел [1]
Павич [1]
Папуга [1]
Перепілка [1]
Півень [2]
Птах-носоріг [1]
Пугач [1]
Рябчик [1]
Сич [1]
Сова [1]
Сокіл [1]
Соловей [1]
Сорока [1]
Стерв`ятник [1]
Страус [1]
Страус ему [1]
Татугу кононі [1]
Тетерев [1]
Трясихвістка [1]
Фазан [1]
Цесарка [1]
Чайка [1]
Чапля [1]
Чібіс [1]
Широкорот [1]
Шуліка [1]
Яструб [1]
Пошук
Друзі сайту
Сайт по історії тероризму - terworld.narod.ru
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Міфологія - дивовижний світ

Каталог статей

Головна » Статті » Птахи » Качка

Качка
КАЧКА



Грецька міфологія.

Ім`я дружини Одіссея Пенелопи означає "качка". Його походження пояснює міф : коли її ще звали Арнея то її власний батько наказав викинути її в море, але стая диких качок врятувала її, накормила і допомогла дістатися берегу. З того часу вона отримала ім`я Пенелопи. 

Єгипетська міфологія.

Ієрогліфом, який означає "качка” (гб) писали ім`я єгипетського бога землі Геба, хоча вона і не вважалася його священною твариною. В деяких стародавніх текстах донька Геба Ісіда іменується "яйцем качки”.

Слов`янська міфологія

 Згідно з віруваннями, поширеними у деяких слов`янських народів, в образі качки зі зміїною головою і хвостом могли поставати демони хвороб. Також на качку мали здатність перевтілюватися відьми.   

Східнослов’янська міфологія.

Назва злого духа в міфології східних слов`ян - анчутки напевне походить від балтійської назви качки (в литовській мові слово ancciute означає "маленька качка’). Це пов’язано з тим, що анчутка асоціювався з водою і вмів літати. 

Украінська народна міфологія

 В деяких регіонах України (зокрема, на Чернігівщині) існувало вірування в те, що з подушок, набитих пухом диких качок, він постійно буде вилазити, а у людини яка на них спить буде боліти голова.

Білоруська народна міфологія

 За білоруськими повір`ями душа утопленика деякий час після його смерті перебуває у вигляді синьої качки.  

Китайська міфологія.

В китайській міфології в образі дикої качки з червоно-зеленим оперенням постають чудесні птахи бііняо, які нібито жили на півдні країни. Згідно з уявленнями китайців вони мали досить незвичний вигляд – у кожного птаха було по одному крилу, одній нозі і одному оку і тому літати вони могли лише з’єднавшись по двоє. За деякими джерелами один птах був червоний в другий – зелений. Вони були нерозлучними і тому були символом щасливого шлюбу. Образ бііняо досить часто зустрічається в далекосхідній поезії.

Кхмерська міфологія.

Кхмери приносили качок в жертву священному мечу, який нібито містив в собі духа Йана, здатного здійснювати різні дива, а особливо викликати дощ. Він знаходився на зберіганні у такої ж священної особи, яку називали Царем Вогню.

Міфологія чорних таі (тайська група).

За міфологією чорних таі сини Кап і Ке (єдиних людей, які врятувалися від потопу) зрубали дерева ва і хай, які закривали собою весь світ та землю і після цього на небі засяли 9 місяців і 8 сонець, що викликало небачену спеку на землі. Тоді володар неба По Тхен наказав курці склювати 8 місяців і 7 сонець, але вона не змогла цього зробити. До них треба було плисти і тільки селезень зміг виконати це доручення.

Міфологія алтайців і шорців.

В образі качки в міфології алтайців і шорців постає верховний бог-деміург Ульгень. Він літає над безмежним первинним океаном і сідає на єдиний камінь, який виглядав з води.

Міфологія комі.

Качка відіграє важливу роль в міфології комі. Вона знесла шість яєць в первинному Океані. З двох з них з’явилися бог-деміург Йон і його брат Омоль. Ще чотири яйця впали на дно Океану і брати, діставши їх, створили з них землю, місяць та ін.

Марійська міфологія.

В образі селезня в марійській міфології постає творець зла Керемет. В такому вигляді він плавав у водах первинного океану і його брат – вищий бог Кугу-юмо примусив його пірнути і достати мул з дна, з якого і була створена земля.

Бурятська міфологія.

В бурятських міфах дика качка відіграє важливу роль у творенні землі – вона була створена деміургом і праматір’ю усіх богів Ехе-бурхан і відправлена під воду за грязюкою, з якої і було створено землю.

Міфологія індіанців Центр. Америки.

В образі качки, яка символізувала її як володарку водної стихії, виступає одна з найбільш популярних у індіанських племен Центр. Америки богинь, яку умовно називали "Богиня з косами”.

Міфологія мандана і міннітарі

 Індіанці мандана і міннітарі вірили в те, що дикі качки кожного року сприяють зростанню посівів бобів. Їх надсилає Безмертна Старуха, яка мешкає на півдні. 

Міфологія тлінкітів.

Тлінкіти вірили в те, що душі дітей, які потонули, потім з’являлися в образі морських качок.


Категорія: Качка | Додав: terworld (06.08.2009)
Переглядів: 1791 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/4 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: