Четвер
19.04.2018
22:29
Форма входу
Категорії розділу
Агава [1]
Айва [1]
Аконіт [0]
Анемона [1]
Артемізія [1]
Бавовна [1]
Бамбук [1]
Батат [1]
Біб [1]
Болиголов [1]
Будяк [1]
Вербена [1]
Виноград [1]
Гарбуз [1]
Гіацинт [0]
Горох [1]
Дикий виноград [1]
Дурру (хлібне сорго) [1]
Ефедра [1]
Жасмин [1]
Женьшень [1]
Жито [1]
Кактус [1]
Картопля [1]
Квасоля [1]
Кетгут [1]
Кока [1]
Конвалія [0]
Коноплі [1]
Конюшина [1]
Куй [1]
Кукурудза [1]
Куркума [1]
Куряча сліпота [1]
Куші [1]
Латук [1]
Ліана [1]
Лілея [1]
Лотос [1]
Льон [1]
М`ята [1]
Мак [0]
Маніок [0]
Маргоза [0]
Матиймачуха [1]
Мох [0]
Мускусна роза [0]
Мухомор [0]
Нарцис [0]
Ожина [0]
Омела [0]
Орхідея [0]
Очерет [0]
Папірус [0]
Папороть [1]
Парило [0]
Петрушка [0]
Плющ [1]
Полба [0]
Полин [0]
По-по [0]
Порих [0]
Просо [1]
Пшениця [0]
Ревінь [1]
Рис [0]
Ріпа [0]
Рододендрон [0]
Роза [0]
Розмарин [0]
Рутвиця [0]
Салат [1]
Селера [1]
Сочевиця [0]
Соя [0]
Стоголовник [0]
Томат [0]
Томат [0]
Фенхель [1]
Фіалка [1]
Фікус [0]
Хміль [0]
Хризантема [0]
Цукрова тростина [0]
Часник [0]
Чоронбривець [0]
Яловець [0]
Ямс [0]
Ячмінь [0]
Пошук
Друзі сайту
Сайт по історії тероризму - terworld.narod.ru
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Міфологія - дивовижний світ

Каталог статей

Головна » Статті » Рослини » Бамбук

Бамбук
БАМБУК

Індійська міфологія.

Віялки, зроблені з бамбуку використовувалися капу у штаті Мадрас під час магічного ритуалу викликання дощу. До них прив’язували жаб і носили по селу, що за вірування населення мало обов’язково принести дощ.

Китайська міфологія.

Згідно з китайськими віруваннями існував демон чжуганьгуй, якого уявляли з бамбуковою жердиною. Він намагався заманити людей на човен і втопити їх.

Китайська даоська міфологія.

В китайській даоській міфології один з “8-ми безсмертних героїв” Лань Цай-хе зображувався з кошиком, в якому, окрім іншого, містилися гілки бамбуку, що символізував собою безсмертя. Також він мав бамбукові кастаньєти. З бамбуковою тріскачкою зображувався ще один з “8-ми безсмертних” Чжан Го-лао.
Згідно з легендою ще один з “8-ми безсмертних” Лі Те-гуай мав здатність перепливати річку на листку бамбука.
Єдина жінка з “8-ми безсмертних” – Хе Сянь-гу, одним з атрибутів мала бамбуковий черпак. Він символізував те, що у неї була зла мачуха, яка примушувала її працювати на кухні цілими днями.

Корейська міфологія.

Згідно з корейськими міфами гігантський бамбук вважався батьком родоначальниці і покровительки шаманів Парі-конджу.

Міфологія народів тібето-бірманської групи аді.

Перша людина, від якої ведуть своє походження ці народи – Аботені – тікаючи від духів, які його переслідували, сховав в посудині з бамбуку самих перших людей та рис і домашніх тварин, що дозволило йому зберегти життя на землі.

Міфологія народів ма і сре (мон-кхмерська група).

В міфології народів ма і сре бамбук відіграє дуже важливу роль на початковому етапі життя людей. Він став вмістищем для вогню, який викрав у богів культурний герой Бунг. Боги намагалися залити вогонь за допомогою моря, але вогонь сховався в бамбуку. Це стало поясненням того, що за допомогою тертя бамбуку можна було здобути вогонь. Також герой Бунг навчив людей користуватися знаряддями праці, які спочатку виготовлялися з бамбуку. З бамбуку ж та соломи було побудоване перше житло.

Міфологія народу банар (мон-кхмерська група).

У народу банар існував дух бамбуку га ім`я Дам Релунг. Він уявлявся велетенським створінням (“величезний, мов гора, його руки – як гілки вікового дерева, ноги – як стовпи, які стовпи, які підпирають небо, рот ніби печера, в якій живуть тигри”), від кроків якого гуділа земля. У нього було сім синів, шість з яких він знищив, а сьомому вдалося врятуватися, тому що його захистили зарості бамбуку. Врешті Дам Релунг знісся на небо і став рабом верховного бога Іанг Кейтея.

Міфологія семангів Малакки (мон-кхмерська група).

Згідно з міфами семангів жінка-культурний герой Та Тангой навчила жінок бути привабливими, запропонувавши їм серед інших прикрас бамбуковий гребінь.

Міфологія лаотянців (тайська група).

Згідно з міфами лаотянців на честь правителя королівства змієподібних нагів Кхаттханама його піддані влаштували свято, під час якого запускалися ракети зроблені з бамбуку, начинені порохом та прикрашені різнокольоровим папером. Коли ці ракети впали в різних районах Лаосу то виникли гори, печери, рівнини і озера.

Міфологія ман (В’єтнам).

Згідно з міфами народу ман бамбукове деревце порадило першопредку Фу Хаю одружитися зі своєю молодшою сестрою, з якою він врятувався від потопу. Завдяки їх шлюбу вдалося відродити людство.

Міфологія населення Центральної частини острова Сулавесі (Індонезія).

Бамбукові трубки використовувалися населенням острова Сулавесі під час магічного ритуалу викликання дощу. З них люди (особливо ж молодь) починали обливатися, відправляючися до водоймищ. Це мало символічне значення, тому що вони імітували ливень.

Міфологія бугійців острова Сулавесі (Індонезія).

Згідно з віруваннями бугійців бог Батара Гуру був посаджений до бамбукової труби і спущений з верхнього світу до середнього щоб перетворити його на землю.

Міфологія ментавайців (Західна Індонезія).

Згідно з міфологією ментавайців перші люди на землі з’явилися зі стовбуру бамбуку і допоміг їм вибратися з нього один з могутніх злих духів Сіакоу, який при цьому набрав рис культурного героя.

Міфологія тораджів.

Тораджи використовували бамбук в магічному ритуалі викликання дощу. Для цього брали стовбур бамбуку, наповнювали його водою і підвішували над могилою відомого вождя. З невеликого отвору вода починала капати на могилу поступово зрошуючи її. Ця ємкість наповнювалася водою декілька разів. Таким чином прагнули вмилостивити дух вождя і добитися того, щоб він послав дощ на землю.

Міфологія племені мотумоту (Нова Гвінея).

Згідно з народними уявленнями мотумоту в бамбукових паличках держали вітри чаклуни Ойабу, яких вважали повелителями бурі. За своїм бажанням вони нібито могли випускати їх на волю.


Категорія: Бамбук | Додав: terworld (03.09.2009)
Переглядів: 520 | Рейтинг: 5.0/3 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: