Четвер
18.10.2018
14:36
Форма входу
Категорії розділу
Бджола [1]
Блоха [1]
Богомол [1]
Божа корівка [1]
Воша [1]
Гедзь [1]
Комар [1]
Коник [1]
Метелик [1]
Мураха [1]
Муха [1]
Оса [1]
Павук [1]
Сарана [1]
Скарабей [1]
Сколопендра [1]
Скорпіон [1]
Стонога [1]
Терміт [1]
Цвіркун [0]
Цикада [1]
Пошук
Друзі сайту
Сайт по історії тероризму - terworld.narod.ru
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Міфологія - дивовижний світ

Каталог статей

Головна » Статті » Комахи » Мураха

Мураха
МУРАХА

Мусульманська міфологія.

В "Корані” (27:18-19) згадується історія про мудрого правителя Сулаймана, який змінив шлях свого війська, щоб не роздавити мурах, мову яких він розумів. У зв’язку з цим в мусульманській міфології Сулеймана вважали хазяїном мурах і пов’язували їх з небом.

Іранська міфологія.

В зороастрійській міфології мурахи належали до шкідливих тварин яких створив бог зла Ахріман зі свого тіла. Їх належало знищувати. 

Індуїстська міфологія.

На мураху перетворюється бог грому і блискавки Індра. ("Рігведа” І 51, 9).
Ім`я легендарного автора індійського епосу "Рамаяна” Вальмікі означає "мурашиний” (від ст. індійського слова valmiki). Це пояснюється легендою, згідно з якою для спокутування своїх гріхів, здійснених в молодості, коли Вальмікі був розбійником, він був змушений багато років стояти нерухомо на одному місці поки з ніг до голови був укритий мурашником.

Фінська міфологія.

За фінськими народними уявленнями потрапити до країни підземних духів Маахісів можна було мурашиними стежками.

Мон-кхмерська міфологія.

Згідно з міфами банарів та інших народів Центрального В’єтнаму мураха на ім’я Хмоч Кенту допоміг брату і сестрі, які врятувалися від потопу, не загинути від голоду. Він приніс їм зерна рис, які одразу давали хороший врожай.

Міфологія народу сре (мон-кхмерська група)(В’єтнам).

В міфі про культурного героя Ду мурахи допомагають йому дістати рис з підземного світу. Він відправив сімох мурашок до матері рису і вони принесли на землю сім різних сортів рису, які почали вирощувати люди.

Міфологія догонів.

В міфах догонів мурашник виконує роль "черева землі”, з якого виходять першопредки людей.
В міфології догонів на мураху перетворилася мати-земля, коли нею намагався оволодіти власний син Йуругу (персоніфікація злих сил і явищ – безпліддя, посухи, смерті), який виступав в образі шакала. Земля намагалася сховатися від нього в своєму череві- мурашнику, але він її все ж таки наздогнав.

Міфологія ацтеків.

На мураху перетворюється один з головних богів в міфології ацтеків та інших індіанських племен Центральної Америки Кецалькоатль, для того, щоб проникнути до мурашника, в якому були заховані зерна маїсу. Він викрав їх і передав людям.

Міфологія юленгорів (Австралія).

В міфі про сестер-культурних героїв Ваувалук у племені юленгорів від укусу мурахи ожила дитина, народжена однією з них. Перед цим їх проковтнув а потім виплюнув страшний змій-райдуга.


Категорія: Мураха | Додав: terworld (13.08.2009)
Переглядів: 484 | Рейтинг: 5.0/2 |
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: